Lyžařský kurz 5. tříd se vydařil

05. 03. 2023     sekce: Akce školy     autor: Ellen Hašová     tisk: tisk článku

V týdnu 27.2. – 3.3. jezdili páťáci denně do lyžařského areálu Heipark Tošovice. Tady se začátečníci učili první oblouky na lyžích a zkušenější lyžaři zdokonalovali své dovednosti.
Parádně upravený svah a sluneční paprsky jako v Alpách jsme si opravdu užívali. Na kopci tak byly k vidění zatáčky v pluhu i první carvingové oblouky po hraně, skoky na lyžích i jízda po zadku, živý slalom, lyžování ve dvojicích, padání z vleku a jízda pozpátku i neuvěřitelné lyžování na jedné lyži.
Ani chlad a mlha posledního dne nám nevzaly dobrou náladu a radost z pohybu. Šikovní lyžaři i jejich spokojení instruktoři se vracejí zpátky do školy plní společných zážitků.